Twoja strona na wyświetlaczu Retina

W najnowszych urządzeniach firmy Apple (iPhone, MacBook Pro), jak i u innych producentów urządzeń wysokiej klasy, stosowane są matryce typu Retina, które charakteryzują się większą gęstością pikseli (HiDPI). Obraz na takich matrycach jest ostrzejszy i bardziej szczegółowy, ale grafiki, które nie zostały specjalnie przygotowane, wyglądają niezbyt dobrze na takich wyświetlaczach – przeważnie są one rozmyte i nie wyraźne.

Na szczęście dostosowanie naszej strony do ekranów Retina nie jest skomplikowane. Z teoretycznego punktu widzenia wystarczy przygotować dwukrotnie większe zdjęcia. Na przykład, jeśli nasze zdjęcie ma mieć na stronie rozmiar 200 x 200 pikseli, to musimy przygotować plik o rozmiarach 400 x 400 pikseli, a następnie zapisać go identycznie jak oryginalne zdjęcie z dopiskiem @2x np. nazwa_zdjecia@2x.png.

Jeśli posiadamy już odpowiednio przygotowane duplikaty zdjęć, pozostanie nam jeszcze dodanie skryptu, który podczas wczytywania strony przez przeglądarkę sprawdzi wszystkie obrazy na aktualnie wyświetlanej stronie i sprawdzi, czy dostępne są na serwerze ich odpowiedniki o podwyższonej rozdzielczości. Jeśli tak, skrypt powoduje ich pobranie i wyświetlenie zamiast zwykłych grafik.

Wszystkie strony i sklepy internetowe projektowane przez zespół IT-Poland, są nie tylko przystosowane pod urządzenia mobilne, ale również dostosowane są do ekranów typu Retina.