Google Maps po nowemu

Zespół z Google Maps ciągle pracuje nad kolejnym rozwiązaniami mającymi na celu zwiększenie oferty dla firm. Od teraz Google Maps zostały podzielone na trzy produkty: mapy, trasy i miejsca.

Pierwsza zmiana jaka została wprowadzona jest dedykowana twórcom gier. Dzięki tej zmianie twórcy gier mają mieć ułatwione zadanie przy tworzeniu gier w czasie rzeczywistym na bazie wirtualnych map.

Druga zmiana, która została zapowiedziana 2 maja jest dedykowana firmom zajmującym się szerokopojętym transportem. Rozwiązanie daje możliwość wgrania aplikacji Google Maps do aplikacji firmowych i namierzanie firmowej floty w czasie rzeczywistym.

Trzecia zmiana związana jest z płatnościami. Od teraz firmy korzystające z usług Google Maps będą rozliczani według jednego planu rozliczeniowego, którego koszty są uzależnione od funkcjonalności z jakich będziemy korzystać. Jeżeli jednak zakres Twoje działania nadal mieszczą się w wersji darmowej, i tak będziesz musiał założyć specjalne konto, do którego działania trzeba podać numer karty kredytowej.

Korzystający do tej pory z planów Standardowych czy Premium od teraj będą korzystać z jednego planu dla wszystkich. Firmy co miesiąc będą otrzymywać gratisowo dwieście dolarów na usługi w Google Maps. Po przekroczeniu tej sumy, będą naliczane opłaty ściągane z podanej karty kredytowej. Opłaty będą pobierane za każdy tysiąc zapytań. Dla przykładu, w gratisowej sumie dwustu dolarów możemy załadować czternaście tysięcy razy dynamiczny widok ulicy. Za każdy kolejny tysiąc (do sumy stu tysięcy) zapłacimy czternaście dolarów. Po przekroczeniu stu tysięcy, kolejny tysiąc będzie kosztować jedenaście dolarów i dwadzieścia centów.

Możemy też ustawić budżet, który pozwoli nam się poruszać w sumie np. darmowych dwustu dolarów. Pamiętać trzeba jednak iż po ich przekroczeniu mapy zostaną wyłączone.